Ana içeriğe atla

10 Nisan Polis Haftası

Polisler.
Onları severiz de, nefrette ederiz.
Herdaim gözde olan mesleklerin başında yer alır polislik.
Korkarız ama güveniriz de onlara.
Başımıza bir iş gelse ilk onlar gelir akla.
İyi polis, kötü polis gerçeği vardır. O iyiler herkese iyidir de o kötü polis hep kötülere kötü olsa deriz. Polisliğini zorbalık için kullananlar da maalesef yok değil. Varlar. Ama onları bizler teşhir ederek, ayıklayabiliriz.
Toplum destekli polis şubeleri kuruldu. Vatandaş ve polis elele. Vatandaşın yanında, sizin için, bizim için varlar. Aradaki o kopmuş bağı, güvensizliği yok etmek amaç. Kimse kendince polislik etmesin diye. Derler ya “polise güvenmeyeceksin de kime güveneceksin.” işte bunu yok etmeyi amaçlıyorlar.
10 Nisan polis haftası, tam 167 yıldır kutlanmakta.
Polis haftası dahilinde bir dizi etkinlikler yapılıyor. Afişler hazırlanıyor.
Kutlu olsun tüm polislerin haftası.

Son söz;
Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır.

Yorumlar

 1. polislerimizi allah basimizdan eksik etmesin..

  en son yorumlar konusu icin eskiAcikgs@gmail.com burdan ulasabilirsin bana

  YanıtlaSil
 2. Amin. Ama layıkıyla yapanları diye ekleyelim. (:
  Tamam. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 3. Polisimizi seviyoruz, polisin işi zor, akşamdan sabaha suçlu ya da zanlı ile uğraşıyorlar. Allah yardımcıları olsun. Bazı grup ve cemaatlerin polisten ellerini çekmeleri lazım yoksa bu meslek toplum karşısında çok yara alacak! Etrafıda onlarca yakını ve polis akrabası olan benim dahi kafamda hep soru işaretleri kalacak! Buradan cemaatlere ve halkın örgütlenme hakkına karşı olduğum sonucu çıkarılmasın! Herkes kendi işine baksın demek istiyorum :))

  YanıtlaSil
 4. polis olmak hiç kolay değil. polis ailesi olmak da hiç kolay değil. yaptıkları iş çok zorlu. her yerde olduğu gibi polis içerisinde de kötü örnekler olacaktır elbette. polis kendi içindeki kötü örnekleri temizlemek, daha bilinçli ve etkin çalışmak için eğitime ağırlık vermeye başladı. yeni nesil polisler yönetime geldikçe çok daha iyi olacaktır polis toplum gözünde. ben buna inanıyor ve inanmaya devam etmek istiyorum.

  YanıtlaSil
 5. Polis olmak zor. Polis yakını olmak bir o kadar zor.
  Atalarımızın bir sözü vardır.
  "kurunun yanında yaşda yanar."
  Yanması gereken yansın da, peşine koca teşkilatı da götürmesin.
  Polis olmak ağır bir yük. Bence o yükü taşımayı beceremeyen bıraksın.
  Bir devletin memuruda oturduğu yerde olmaması gereken iş yapar. Ama bu tüm devlet memurlarını etkilemez. Ama polislikte, sanki o kusuru tüm teşkilat işlemiş gözüyle bakılır. Farkı ve önemide burda zaten.

  YanıtlaSil
 6. Allah başımızdan eksik etmesin.

  Kutlu olsun...

  YanıtlaSil
 7. Doktorlar içinde aynı şey geçerli değilmi? biri bir hata yapar, bütün doktorlar suçlu olur. Mesleklerin pek çoğunda var bu önyargılar malesef..

  YanıtlaSil
 8. Amin.

  Doktorlar içinde var, evet maalesef. Ama doktorları hastalarına sorup, bilgi alabilirsin. Polislerde böyle bir şansın yok işte. (:

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…