Ana içeriğe atla

Blogger Yeni Yüzü

Ben sevmedim sevemedim, be karagözlümm... diye uzatasım geldi.
Ama dün geçtim. "Şimdi Yeni Sürüme Geçin" yazısına tıklayaraktan. Ama yapamadım. Bendeki ya eski kafalılık, yada beceriksizlik.
Şu halleri bana daha basit ve kolay geliyor..

Ya size... ?
Var mı benden başka eskiyi seven ?

Yorumlar

 1. aynen bende eskiyi seviyorum yeniyedün geçtim ama alışamadım.Eskideki beğediğim özellikler ayı belirttiğin yerler daha belirgin ve daha görünür daha net çünkü.

  YanıtlaSil
 2. Evet, yenisi biraz karışık. Mesela dün yeni haliyle yazı kaydettim. Çıktım. Bir zaman sonra baktım. Yazı görünmüyor. Sinir oldum nedense.
  Allahtan eskiye yeniden dönebildim.
  Bakalım ne kadar sürer böyle. (:

  YanıtlaSil
 3. Yaşasın WordPress ! :P

  YanıtlaSil
 4. :D
  Yaşasın blog kardeşliği..

  YanıtlaSil
 5. Ben yeni haliyle başladım eskisi nasıl haberim yok ahaha. :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne güzel. Alışma derdin olmayacak.. :) :)
   yazık bizee..
   Ben yeni ile başlasaydım, kesin yarım kalırdı. :D

   Sil
 6. Eski formun nesi vardı diye düşünüyorum.
  el attıklarından beri her şeyi karman çorman ettiler.
  Birisini izlemeye almak istediğimde blogger kimliğimle alamıyorum örneğin, mümkün değil...

  (Not: Harf onayını kaldırdığınız iyi olmuş)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen. Aranıyorsun saatlerce, şu nerdeydi, o nerdeydi..
   Onu bilmiyorum. Ben eskide olduğum için belki, bir sorun yaşamadım.

   (:

   Sil
 7. Yeni haliyle başladığımdan eskisi bana karman çurman geliyor. Evet insan neye alışırsa o şekil devam ediyor, bence yenisinin kullanımı daha kolay :)

  YanıtlaSil
 8. Bakalım bende alışırım elbet yeniye. Tabi eskiden kopabilirsem. :) :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…