Ana içeriğe atla

Dizilere Bir Mim Dokunuşu

8 maddelik – uyuşuk hayalperest kanunları – başlıyor. Yazacağım dediğimin üstünden bir hafta geçti. Artık ertelemiyeceğim dedim. Ve o 8 madde. :)

1- Ben dizi izlerken, hiçbir şekilde araya bir şeylerin girmesini istemem. Bu herhangi bir şey izlerkende aynıdır. Bir iş karıştırırken de. Reklam aralarında zaping yapmam. Bu şekilde baya kazandırırım yapımcılara, tvlere.

2- İzlerkene yalnız olmak istemem. Çünkü illaki yorum yaparım. Yalnız hiç tadı çıkmaz, tv izlemenin.

3- Şu sıra izlediğim – hiç kaçırmadan – dizi, Kuzey Güney dizisidir. Sonrasında Bir Zamanlar Osmanlı – Kıyam dizisi geliyor. Seksenler dizisini de izliyorum. İyi, güzel bir dizi. Ama uzunluğunu en çok hissettiğim dizi.

4- Polisiye dizileri severim. CSI-NY, Closer, Rizzoli and Isles izlediğim dizilerden bazıları. Türk yapım, şöyle ağız tadıyla izlenecek bir aksiyon polisiyeler yapamadık. Behzat Ç. var. Evet var, ama o polisiye değil, drammış. Kaldı ki Onu ben izleyemiyorum. Annemden dolayı.

5- Komedi dizilerini severim. Mesela yabancılardan The Big Bang Theory. Türk yapım Dadı. İyi bir komedi idi. Her ne kadar aktarma olsa da, en iyi aktarmalardan biriydi. Sonra Belalı Baldız dizisi de pekde fena değildi. İzlerdim.

6- Şöyle düşününce eskiden daha iyi diziler varmış. Mesela komik dizilerden, Bizim Ev, Everybody Loves Raymond ve Friends. Polisiye olarak Prison Break ve Cold Case. Şuan aklıma gelen, severek izlediğim dizilerden. Sonrasında İkinci Bahar, Çemberimde Gül Oya dizileri de çok güzeldi. Asmalı Konakta türünün en iyisi idi. Çünkü sonrasında Tvyi ağalar basmıştı.7- Fantastik dizileride sevmiyor değilim. Mesela Merlin. Sonra, daha ilk sezonunda kalsamda, The Vampire Diaries. Arada, şu adını tam teleffuz edemediğim cadılı diziye bakıyorum.

8- Dizileri Tvden izlemeyi tercih ediyorum. Netten izlemeye bir türlü alışamadım. Hele bölümleri indirip izleyenlere imreniyorum. Ben şahsen üşenirim. Bana göre tv keyfi başka tabi. Öyle indirip bir Death Note adlı animeyi izlemiştim. Keşke, pc de sorun çıkmasaydı da, orda kalsaydıda, ben yine izleseydim.

Yorumlar

 1. kuzey guneyi bende kacirmadan izliorum o diziyle ilgili twitter hesabim vardir beklerim :)

  www.twitter.com/_KuzeyGuney

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler. (: Ama böyle dizileri sayfalarından takip etmiyorum hiç. O kadarı cidden abartıymış gibi geliyor bana.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…