Ana içeriğe atla

Eve Düşen Yıldırım Değil Şimşek

şimşek çaktı beynimde.”
 Aha işte bu olaydır sadece olan. Çakan bir şimşektir. Ama o ışığı görmeyen, yıldırım der.
 Sadece yıldırımı görür.
 Çok bilimsel oldu galiba.
 Ben sadece şu yeni diziden bahsediyorum. Şu çarpık aile ilişkileri olduğu için, lafı çok edilen dizi.

Eve düşen yıldırım.
 Adına göre, bence, suç eve gelen kızdaymış gibi lanse ediliyor.
 Halbuki kız, benim gördüğüm kadarı ile bir şey yapmıyor. Adamlar, lütfen af buyurun bu laf için, azmışlar. Sanki hayatlarında ilk kez kız görüyorlar. Hele o Namık. Resmen sapık. Eni konu öyle yani. Karşındaki kız, sana abi diyor, senin aklından neler geçiyor. Kardeşi desen, başka alem zaten.
 Namık'ın sapık arkadaşı da var. Muazzez'i hangi ara görmüş, cebini almış. Bir de parti diye çağırmış, yanına kendi gibi sapık birini almış. Guya kızları tekne turuna çıkarmışlar. Adı da parti. Peeehhh....

Diziyi takip etmiyorum. Haftasonu tekrarına, ekranda bişey olmadığı için bakıyorum öyle. Benim anladıklarım bunlar arkadaş. Ha, kız bir şey yapıyor diyebilirsiniz, ama onların hemen atlaması, bence yine, sadece, sapıklıktır.

Yorumlar

 1. nedense bu dizilerde herşey aile içerisinde dönüyor..

  YanıtlaSil
 2. dizi umduğumdan da uzun sürdü :) muazzez'in bacakları diziyi bir sezon daha devam ettirir bence :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Öyle gibi görünüyor. lakin suya düşüyor. Suda da birine gönlünü kaptırmasın bu kız şimdi. Yada biri suda görüp aşık oluverirmiş.
   Böyle abartıp her göreni esas kıza aşık ediyorlar ya, deli oluyorum.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…