Ana içeriğe atla

Olmak Yada Olmamak... Bütün Mesele Mim.

Haftasonu nete pek bakmıyorum. Malum kış mevsimindeydik. Ne alaka? Bizim evin kışın sadece bir odası yazdır, o bakımdan. Üşümemek, üşütmemek adına netten uzak dururum. Bu haftasonu hava iyi olsada bizim net bağlantısı, parçalı bulutlu idi. Artık modem mi yedi kafayı, telefonla beraber bilemiyoruz. Yetkilileri aramayı de hep erteliyoruz.
Uzun lafın kısası, sevgili huyum kurusun, beni yine mimlemiş.Yine derken, memnuniyetsizlik anlaşılmasın. Hatırlaması hoşuma gidiyor.
Mim olmak ya da olmamak ile ilgili. Yani benim verdiğim isim bu. Şöyle baktım da zaten herkes değişik ad vermiş bu mim'e.
Ve gelelim mim'lere.
 1. Yemek olsam ne yemeği olurdum? Yemek... Bazen tatlı, bazen tuzluyum. Bazen acıyımdır biraz. Bir yemek nasıl böyle olur, bilmiyorum. Gerçi bir yemek sayılmaz ama salata olabilirim. Kişiye özel menu imkanı. Tam benlik. (:
 2. Müzik aleti olsam hangisi olurdum? Hımm.. Piyano çalmak hep içimde kalmıştır benim. O yüzden hiç olmazsa çalan beni çalsın, ben olayım piyano.
 3. Araba olsam hangisi olurdum? Şu reklamında sevgilisine timsah alan çocuk var ya, işte onun arabası olurdum. Bakınız işte burdaa...
 4. Aylardan hangisi olurdum? Nisan... Neden mi? Ne zaman yağmurlu, ne zaman güneşli belli değil. Yağsa bile insanları o kadar çileden çıkartmıyor. Seviyorlar hatta. Güneşine herkes aldanıyor.
 5. Ayakkabı olsam hangisi olurdum? Ayakkabılarla pek ilgim yok. Rahatıma bakarım. Marka takıntım yok. Hem klasik, hem spor takılırım. Bilemedim. Ama olmuşken, balerin ayakkabısı olayım bari. Yoksa onun adı bale ayakkabısı mı? :)
 6. Kıyafet olsam hangisi olurdum? Kıyafetlerde de rahatlığı seven biriyim. Ben ne rahat düşkünü biriyim öyle. Elbise olurdum. Şöyle rahat, spor tarzı bir şey. Beyaz renkte mesela...
 7. Renk olsam hangisi olurdum? Hep sevdiğim, hoşlandığım şeylerden yola çıktım madem, renk olarak da sevdiğim olsun. Kahverengi. Seviyorum bu rengi, asil, sade, şık bir renk. Neredeyse herşeye uyumlu.
 8. Hayvan olsam hangisi olurdum? Hayvan mı? Ne alaka yahuu... İçimizdeki yahşi hayvan uyanmasın şimdi. Bukelamun olabilirim. Niye? Ortama uyum sağlıyor, daha ne olsun. :)
 9. Şu an okuduğum kitabın 137. sayfasında neler var? Aaa... Kitap mı? Kitap nerden çıktı şimdi? Okumadığım çıkacak ortaya, iyi mi.. Şaka şaka. Yani pek sayılmaz. Mesela birkaç gün evvel olsaydı, öyle olacaktı ama şuan, okuduğum, okumaya çalıştığım bir kitabım var, elimin altında. Tobie Lolness, serinin ilk kitabı. Aslında biraz çocuk kitabı. Ama öyküsü güzelmiş okuduğum kadarıyla. Şimdi bakalım ne varmış 137'de. De, ya bilmediğim bir noktada cevap niteliğindeyse orası.                                                       “bu düşünce zehirli ok gibi saplandı bağrına. Ve gerisingeri döndü...” Sayfanın son cümlesi. Hoşuma gitti.

Ve bir mim daha burada nihayet bulur. Kimseyi mimlemiyorum. Kimse kalmamıştır zati.

Yorumlar

 1. Nisan cevabın çok hoşuma gitti. hani Nisan ayını pek sevmeyen ben bile cazip buldum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birgün, hiç düşünmeden, o nisanın şifalı yağmurunda yürüyeceğim. Kimseye aldırmadan.
   (:

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…