Ana içeriğe atla

Tv Gündüz Kuşağı Programları

Haftaiçi evdesiniz.
Yapacak olduğunuz ev işlerini yaptınız. Ve şimdi oturup dinlenme vakti.
Peki evde boş boş oturulur da Tv izlenmez mi? İzlenir elbet.
Ama şu nokta var. Ne izleyeceksin bakalım?
İzlenecek ne var ki gündüz kuşaklarında?
Ya cinayet çözeceksiniz oturup, kafayı acaba kim yaptı diye düşüncelerle yoracaksınız. Ki bunu sabahın erken saatlerinde, belki de kahvaltı esnasında yapacaksınız. Çok lazımmış gibi. O saatte o program çokda lazımmış gibi.
Ya da millete koca bulacaksınız. Hem de günün her saatinde. Maaşaallah kanallara gün içinde serpilmişler. Biri bitiyor diğeri başlıyor. Kurtuluş yok.
Yahut, ki bu da yeni çıktı. Öğle vakti, eksikliğini çok hissettiğimiz, dram dolu hayatların öyküsü yer alır Tv ekranlarında. Gel de yemek ye şimdi. Dramdan trajediden reyting koparmaya çalışıyorlar. Sanki bir faydaları oluyor o insanlara. Hiç sanmıyorum.
Eskiden her kanalda bir sabah programı vardı. Allah'tan yoklar artık. Yani en azından azaldılar. Ama yerine başka işe yaramazlar geldi.
Şöyle bakıyorsun da, gündüz vakti izlenecek hiç.. bir şey yok Tvde.
İnsan bir sinema filmi çıkarır. Yahut ne bilim, şöyle draması az, ağlaksız, küfürsüz ve ilginç bir şey yapıp çıkarır.
Evde olmak yanlış mı ? Hata mı yani.
Ama ben çözümü buldum. Haber kanalı izliyorum.
Bu arada ben evde değilim ama Tv izleyebiliyorum.

Yorumlar

 1. vallah ben sadece aksam kusagi ve gece kusagini seyrediyorum

  onlarda diziler ve spor pogramlari

  YanıtlaSil
 2. Gündüz Tv bakmayacaksın zaten. Boşuna para kazanıyorlar. Ve haftasonları da.

  YanıtlaSil
 3. : ) Ben çocukları geçen sene emzirmeye eve gittiğimde sabah 10 sıraları binada Müge Anlı ile canlı canlı'nın sesleri yankılanıyordu. Öğleden sonraları da Yeşil elma mı ne o program ile Seda sayan vardı: )

  Bizdeki çözüm de TV yok evde, küçük 37 ekran bi tane var, yarım yamalak çeken. Çok önemli birşey olursa açıyoruz...

  Sevgilerle,

  YanıtlaSil
 4. En güzeli. Olduğunda illa ki açmak istiyor insan. Az kanal, az seçenek ama çok huzur. :)

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…