Ana içeriğe atla

Çok şey mi İstiyoruz ?

Sabah sabah insan iyi haberler okumak, duymak ister değil mi? Ama işte çoğu zaman, bazı bazı öyle olmuyor.

Hala hatırımızda değil mi? Hani bilmem kaç kişinin tecavüz ettiği küçük kız için, rızası var denmişti.

Bugün, güzel memleketimin, güzel ilçesi Gölcük'te de buna benzer bir olay ortaya çıkmış diye okudum gazetede. Kızımız 13 yaşında daha. Belli ki olayın hiç farkında değil, değilmiş. Ki, tecavüz olayını masumca okulda arkadaşlarına anlatmış bir gün. Sonrasında çıkmış ortaya bu çirkin olay. 8 kişi tutuklanmış şuan.

Şimdi düşünüyorum. Bir önceki vakadan ne fark görürler acaba? Hıı.. Ne dersiniz? Bir umut beslenmeli mi ? Bu kızcağızın yaşı daha küçük, rıza mı arayacaklar hiç? Demek gerekir değil mi?

Bilemiyor insan işte. O insan sıfatlı kişilerin hakkıyla cezalarını çekeceklerini bilmek istiyor. Adaletin gerçekten adaletli olmasını istiyor. Çok şey mi istiyoruz ki?

Gönül ister ki, bu olay, tüm tecavüzcülere emsal olacak bir kararla kapansın. Kimse bir daha aklına bile getiremesin böyle bir şeyi.

Hep hadım edilme mevzusu konuşuluyor, bu haberlerden sonra. İşte şimdi gerçekleşsin bu. Daha ne bekleniyor ki? Daha kaç küçük, masum yürek, kaç beden  acı çeksin diye bekleniyor ki? 
Hem kim bilir daha nicesi var, susuyor. Susmuş. Yaşamış böylesi acıyı. Dahası belki de hala yaşamaya devam ediyor. Kim bilir..

Bu son olsun istiyor gönül.

Çok şey mi istiyor. İstiyoruz ki.. 

Yorumlar

 1. sinir olduğum, nefret ettiğim, elime geçse bir kaşık suda boşğacağım sapıklara www.omurokur.com sitesinde yayınladığım yazı...

  Eeeeeeeeeee be insan bozuntusu tecavüzcü, sapık,
  Hadi diyeyim kız kardeşin yok,
  Sen bir kadın olan ha o ana’ nın karnından çıkmadın mı?
  Peygamber de olamazsın o ki,
  Baban olmasın,
  Niye başkalarının çiçeklerine el uzatıp da kurutursun,
  Seç al helalini,
  İstediğin gibi seversin, okşarsın,
  Sana sunulan toprağı işte o zaman eker durursun!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elinize, kaleminize sağlık.
   Hani ne söylesek boş, insanlar vardır ya. bu tipler öyle. Bunlara anca ceza haktır da o da doğru düzgün verilmiyor ne yazık ki.

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…