Ana içeriğe atla

Kuzey Güney. Olası Senaryolar Üzerine.


Bir dizi de bir fal bakılmışsa, o fal kâtiyette çıkar arkadaş. Bu hep böyle olmuştur. Artık neyin mesajı verilmeye çalışılıyorsa.

Hatırlarsanız, Cemre'de hapishanede fal baktırdı. Bakan kadın, attı tuttu. Hep güzel şeyler olacağından bahsetti. Fal bitip Cemre gidince, yüzü düştü ve sonra birine hiç iyi şeyler görmediğini söyledi. Hatırladınız de mi?

Şimdi yaşananlara bakınca, o an hapisten çıkamayacak herhal dedik ama çıktı. Kuzey'le kavuşamayacak herhal dedik ama kavuştu. Yani kısmen kavuştu sayılır artık. Güney'in çevirdiği dolap ortaya çıktı.

E hani, nerede bu kötü fal ? Değil mi?

Demek ki... neymiş, daha olacak şeyler varmış. Herşey yeni başlıyormuş.

Dizi finale adım adım yaklaşıyor. Güney'in daha Ferhat cinayeti çıkacak ortaya. Yani daha da çirkinleşecek. Daha da tehlikeli olmaya başlayacak.

Demem o ki, bu dizi iyi sonla bitmez arkadaş. Güney bence birini daha öldürür. Ya Cemre'yi, ya Kuzey'i.

Böyle de karamsar bir senaryo çizerim. Zira ben fala inanırım. Dizi falcıları yalan demez.
Yorumlar

 1. dizinin tanıtımlarını dahi hiç izlemediğim için yorum yapmayayım.

  yeni şablon hayırlı olsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)
   Teşekkürler. Ama her an yine değişebilir. Kararsızım. :D

   Sil
 2. Kötü bitmesin yaaa. Ama güney ölebilir.ölsün.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D Ölsün ölsün tabi. Ama yalnız gitmez o, öte tarafa.

   Sil
 3. Dizi kesinlikle eski tadında değil :\ .
  Geçen sezon çok çok daha iyiydi. Kuzey'in dövüşcü kimliginden cikmasi bana göre diziyi bitirdi..
  Bu arada yeni şablonun gayet iyi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Bende öyle düşünüyorum açıkcası. Ve bitiyor olmasına da seviniyorum bu sebeple. Meğer Ferhat bile diziye baya katkı veriyormuş. İyi ki uzatmadılar. :)
   Tşekkürler. :) :)

   Sil
 4. Eşimle birlikte bende izliyorum diziyi ve diyeceğim tek şey Kıvanç Tatlıtuğ bu kadar iyi oyuncu ne zaman oldu =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) :) Çalışıyor demek ki uşak. Rolü için yaptığı artı çabalar onu daha iyi yaptı bence.

   Sil
 5. bana da dizi iyi bitmeyecek gibi geliyo ama güney bi pislik yapmaz umarım Kuzeyle cemreye bişey olmasın ya üzülürüm!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Güney bu, yapar kesin.
   Olmasın tabi ama, yazıda da dediğim gibi, dizilerde o kötü fallar hep çıkmıştır. Bunda da çıkar diye düşünüyorum.

   Sil
 6. Her güzel şeyin bir sonu vardır. Kurtlar vadisinden arslan bey gittiğinde nasıl tadı kaçtıysa burda da ali ve ferhatdan sonra olay bitti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet güzeldi ve güzelliği, tadı daha da bozulmadan bitmesi iyi oluyor. :)

   Sil
 7. izlemiyorum ama seveni ne çok.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Baya sevildi. Kıvanç'ın etkisi büyük sayılır. :) :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Güven Duygusu - Hikaye

Dükkana girdiğimde, şöyle etrafa bakınıp ne alacağımı düşünüyordum. Sonra ağlama sesini duydum. Herhalde annesi istediğini almıyor çocuğun diye düşündüm. Raftan en sonunda bir şey seçip kasaya yöneldim. Ağlayan çocuğu gördüm. Sandığım gibi annesine ağlamıyordu. Yalnızdı. Dükkan sahibi müşterisine para üstü verirken, çocuğa bakıp,” hadi defol git, git demedim mi sana. Yok benim beleş verecek malım...” diye sinirli ve hiddetli bir şekilde bağırıyordu. O müşteri çıkınca sıra benimdi. Gözüm çocuktaydı. Gayri ihtiyari elimdekini masaya bıraktım. Çocuk: “ amca, vallahi doğru söylüyorum. Paramı kaybettim, anam evde ekmek bekliyor. Sonra veririm sana. Lütfen..” diyordu, ağlayarak. Dükkan sahibinin “ borcunuz 1.75 lira” dediğinde göz göze geldik. Artık nasıl bakmışsam adam bana “ hep böyle bunlar bacım” cümlesiyle başlayan uzun bir açıklama yaptı. Çocuk verilen parayı kaybettiğini söylüyor, sonra başka dükkandan çikolata alıyormuş. Çocuğa baktım. Oda bana baktı. “ Abla valla birkez yaptım, o gü…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…