Ana içeriğe atla

Soru - Cevap Güzelliği

Blogdaş Semi'nin mimli konusundan, soruları kaptım. İstersen sende yapabilirsin.

Takip ettiğin köşe yazarı/yazarları var mı? Kimler?
- Var. Mesela Cengiz Semercioğlu'nu okuyorum. Arada Ayşe Arman'ı, Ömür Gedik'i okuyorum. Öyle listeden bakıyorum işte.

Bugün Dünya için ne yaptın?
- Çok düşündüm de bulamadım yahu. Bir şey yapmamışım demek ki.. Ne bilim. Uyanmışım işte, işe gelmişim. Asıl Dünya bugün benim için ne yapacak acaba? Hııı... ?

Yemek konusunda yaratıcısı mısın?
- Olabilir. Belki..

Sinema mı, DVD mi?
- Sinema ama pek vakit olmuyor.

Blog, Facebook, Instagram, Twitter...senin için bir sıralama yapar mısın?
- Blog, twitter ve facebook. Diğeri yok.

Rakı-balık masasında sence hangi mezeler olmazsa olmazdır?
- Bilmem ki. Hiç yapmadım. İlgim yok.

"Burada yaşarım işte" dediğin şehir/şehirler var mı?
- Hımmm.. İstanbul'u seviyorum ben.

'Hayatın tadını çıkarmak' senin için ne ifade ediyor?
- Evimde rahat ve huzurlu olmak.

Küçüklüğüne dair hatırladığın en komik olay ne?
- Arkadaşımla toprak yığınının üstündeydik. İnelim manasında “inek” demiştim. Arkadaşım hayvan olan inek anlamıştı. Korkmuştu baya, yanımıza geliyor diye. Bende durumu anlayınca şaşırmış ve gülmüştüm.

"İyi ki icat etmişler" dediğin şey ne? Neden?
- Mikser. Adı üstünde işte, çırpmak için birebir.

Blog takibi yaparken kriterlerin var mı? Varsa neler?
- Galiba tek kriterim, küfürlü olmaması. Ve tabi anlaşılır olması.

Yorumlar

 1. Soruları cevapladığını da şimdi gördüm:))

  Dünya için bence kesin bir şey yapmşsındır da hatırlamıyorsundur:)
  En azından yere çöp atmamışsındır, belki bir yerden 5 poşet alacağına 3 poşete sığdırmışsındır (bez çanta kullanmıyorsan eğer), yemeklerini düzgün yiyip çöpe atmamışsındır, dünyanın bir ucundan gelen bilmem ne meyvesinden değil de ülkemizde üretileni tercih etmişsindir, fotokopi çekerken yanlış çekip kağıt israfı yapmamışsındır ya da kağıtların bir tarafını tekrar kullanmak üzere ayırmışsındır, belki ihtiyacın olmadan bir kıyafet almamışsındır ya da kıyafeti kullanmak üzere bir başkasına vermişsindir, dişlerini fırçalarken ya da duşta suyu gereksiz yere açık bırakmamışsındır....bak neler anlattım sana:) Kesin bir şey yapmışsındır demiştim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet evet, yapıyormuşum birşeyler. Çöp atmam. Suyu boşuna akıtmam. Yemek israf etmem. Alışveriş canavarı hele hiç değilimdir. :)
   Hiç böyle düşünmemiştim. Teşekkürler, hani derler ya, gözüm açıldı benimde. Eksik olmayın. :)

   Sil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

İşe Girişte İstenen Belgeler Nerelerden Alınır?

İş bulmakla iş bitmiyor. Bunu biliyoruz. Zira elinize bir liste tutuşturuyorlar hemen. Git hepsini tamamla getir. Bu ilk deneyiminizse şayet, panik başlıyor hafiften. Bissürü evraklar. Şimdi bunlar, nereden, nasıl alınır?
Bende bu devrede biraz olsun yardımcı olmak adına, bazı evrakların, nereden alınacağını paylaşmak istiyorum. Şuanki pozisyonum vesilesi ile çoğunu biliyorum.
Gelelim listeye.
1.İkametgah. Şimdilerde adı Yerleşim Belgesidir. Bunu hemen not düşelim. İkisi de aynı evrak. Kafalar karışmasın. Sadece adı değişti. Bu belge, muhtarlıklardan alınır.
2.Nüfus Cüzdan Süreti veya Örneği. Bunlarda aynı evraktır. Bazı yerlerde örneği diye geçer, bazılarında süreti diye. Bu evrakta muhtarlıklardan alınır. Resimli bir evraktır. İsterseniz resimsiz olur ama resimli olması iyi olur.
3.Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ya da kısaca Nüfus kayıt örneği de yazanlar da var. İşte bu noktada kafa karışıyor. Zira bu sebeple nüfus cüzdan örneği sanılıyor. Bu Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, nüfus müdürlükl…

Bir İnsanı Deli Etmenin Yolları.

Size önereceğim bu yol aslında çok basit. Ama tabi basit olduğu için etkisi geçicidir. Eğer kalıcı hasar bırakma derdindeyseniz, lütfen başka kapıya. Şimdi, birini gıcık etmek, delirtmek, sinirden kudurtmak istiyorsanız, (tamam sonuncusu biraz fazla kaçtı, kabul ama ruh haline göre kudurabilirde) yapacağınız çok basit bir işlem. Yalnız, önce iyi bir gözlemci olmanız gerektiği söylemem lazım. Bir insanı delirtmek öyle kolay değil. Biraz emek şart. Lütfen. Hedefimizdeki delirteceğimiz şahsı, önce bir gözlemliyoruz. Yanından ayrılmıyoruz. Gözümüz hep üstünde olmalı. Evet, hedefimiz, bir iş yapmaya mı koyuldu, işte işlemimiz başlıyor. Hazır olun! Her ne yapıyorsa, diyeceğimiz şey şu: onu yap. Evet bu kadar basit. Geliyor mu, gel, diyeceksin. Gidiyor mu, git diyeceksin. Getiriyor mu, getir diyeceksin. Açıyor mu, aç diyeceksin. Özetle yaptığı işi yapmasını söyle.Buradaki hassas nokta, işe başladığı an yap demek. İşte gözlem, bu konuda şart. Düşünsenize. Ne kadar deli edici bir şe…

Şubat Dizisi Final

Şubat dizisini bu konumda tanıtmaya çalışmıştım. Konusu her ne kadar orijinal gibi görünse de, orijinal değildi. Dizi bu akşamki bölümü ile final yapacak. Bence geç bile kaldılar. Zira, orijinal olma yolunda ilerleyebilecek güzelim senaryoyu mahvettiler. Yapımcıların mı yoksa senaristlerin mi merakı var, şu karanlık insanlara? Bir kötü adam oluyor ya dizide. Tam iyi olan onu altedecekken, bir bakıyorsun ki arkasında karanlık güçler var. Gölge adamlar falan. Yani senaryo uzadıkça uzuyor. Suyu çıkıyor işin. Şubat dizisi de aynen böyle oldu ne yazık ki. Dizinin kötü adamı sadece Samim Akça diye biliyorken, bir baktık, ardında daha kötüleri de varmış. Gölge adamlar bunlar. Yüzleri görünmüyor. Sonraları daha nice kötüler çıktı. Kimin ne olduğu belli olmamaya başladı. Dizinin başlarındaki o şifalı ilaç olayı artık bayatladı. Dünyanın, olayların akışına sahip olma derdine düştü herkes. İyi görünen insanlar tek tek kötü çıktı desek yeridir. Mesela Şubat'ın baba yerine koyduğu adam Aziz bey…